Jihočesky kraj
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ 2017 V JIHOČESKÉM KRAJI

Address

Zámecká jízdárna, 373 41 Hluboká nad Vltavou čp. 144
1 / < >

Termín konání: 14. – 15. října 2017

Oficiální zahájení DOA 2017 se uskuteční v pátek 13. října 2017 od 17.00 hodin ve výstavní síni tiskárny Karmášek (K. Weise 2619/9, České Budějovice), na které naváže vernisáž výstavy fotografa Jana Mahra s názvem “Monochromní variace”.

Úvodní slovo pronese Pavel Hroch, náměstek hejtmanky Jihočeského kraje, Mgr. Patrik Červák, vedoucí Odboru kultury a památkové péče Jihočeského kraje, Mgr. Aleš Seifert, ředitel Alšovy jihočeské galerie, Jaroslav Karmášek ml., ředitel společnosti Karmášek s.r.o. a Mgr. Petra Lexová, kurátorka výstavy J. Mahra.

Již desátým rokem jihočeští výtvarníci otevírají své ateliéry, aby do nich pozvali všechny ty, kteří mají zájem o jejich tvorbu. Za ta léta se akce rozšířila také o řemeslníky, architekty, výtvarné školy, galerie a o dílny pro děti. Ti všichni během jednoho víkendu 14. - 15. 10. 2017 představí svá díla a otevřou tvůrčí zázemí. Na cestách po ateliérech je nejkrásnější samotné setkávání se s lidmi. Poznáváte nejen jejich tvorbu, ale často i osobní příběhy. Zároveň jsou to cesty za objevováním jižních Čech a jejich kulturním bohatstvím. V letošním roce se můžete těšit na více než sto otevřených ateliérů a také na bohatý doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek s místními památkáři, architekty a historiky umění. Ve spřátelených galeriích a muzeích si můžete prohlédnout expozice a často se zapojit do výtvarných dílen nebo workshopů. Každý ateliér, dílna a galerie má své jedinečné kouzlo, jehož objevení však už spočívá na Vás.

Myšlenka uspořádat Dny otevřených ateliérů vznikla v rámci aktivit projektu Kulturní most, jehož vedoucím partnerem byl Jihočeský kraj, který převzal know-how od partnerské organizace Kulturvernetzung Niederösterreich, se kterou spolupracuje i v letošním roce. V roce 2013 byla navázána kooperace v rámci Dnů otevřených ateliérů i s Horním Rakouskem. Dny otevřených ateliérů byly rozšířeny do Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje díky aktivitám projektu Porta culturae. Oba projekty byly podpořeny z programu „Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013“ a byly spolufinancovány Evropským fondem pro regionální rozvoj (ERDF).

 

Online brožuru a seznam otevřených ateliérů naleznete zde:

https://issuu.com/doa2017/docs/doa_2017

I letos nás najdete na Facebooku: https://www.facebook.com/ateliery2017

Záštitu nad projektem převzalPavel Hroch, náměstek hejtmanky Jihočeského kraje. Garantem projektu je pro rok 2017 Alšova jihočeská galerie a Mgr. Petra Lexová, Seminář dějin umění Masarykovy univerzity, pořadatelem Jihočeský kraj, Odbor kultury a památkové péče.

 

Kontakt: Mgr. Petra Lexová, 721 469 127

Places & Venues

Zámecká jízdárna, 373 41 Hluboká nad Vltavou čp. 144

Marker